Ochrana proti korozi – fakta a fikce

Koroze začala poškozovat automobily od chvíle, kdy byly první z nich vyrobeny. Také existuje množství pochybných názorů o příčinách a řešení tohoto problému.

Než si vyberete způsob ochrany, musíte nejprve oddělit fakta od fikce.

Mám své auto již mnoho let a nikde se rez neobjevila!

CHYBA! To, co poškozuje vaše vozidlo, vy nevidíte. Rez začne pronikat do štěrbin a puklin na vašem vozidle tam, kde se drží vlhkost. Právě v těchto místech začíná tragedie rezivění.

Vnitřní koroze je nejničivější, protože vlastně poškozuje a zeslabuje strukturu vašeho vozidla. Jejím výsledkem je větší riziko pro řidiče a pasažéry, dojde-li k nehodě. Také koroze v řídicím systému a pérování může zhoršit ovladatelnost vozidla.

Všechny antikorozní přípravky pracují stejně.

CHYBA! Existuje škála výrobků a aplikačních systémů, některé jsou účinnější než jiné.

Olej, asfalt a voskové výrobky mají za cíl "zakrýt a ochránit" kov, aby vlhkost nepronikla dovnitř. Přesto však tato metoda “bariery” proti korozi současně zabezpečí vlhkost, která se již ve štěrbinách usadila, a tím vytváří ve skutečnosti ideální podmínky pro další vytváření rzi.

Asfaltové a voskové prostředky nemají nutnou pronikací schopnost a stejně jako naftové oleje, nesmíchají se s vodou a nemohou proniknout existující rzí.

RUST STOP má schopnost proniknout skrze existující vlhkost a odstranit ji. Přilne ke kovu a pracuje jako izolační prvek, který zastavuje proces rezivění.

Aplikací pod vysokým tlakem pomocí speciálně připravených nástřikových pistolí RUST STOP vytvoří mlžný opar, který pronikne do všech prostorů, a pokryje celé vozidlo včetně vnitřku dveří, blatníků, sloupků, rámů, motoru a podvozku, jedním slovem všechna místa, kde rez vzniká.

Životnost ochrany od výrobce je vypočítána na 2 až 4 roky, než dojde k odhalení kovu. Přesto však inspekce nových vozidel odhalila místní nedostatky již v původní antikorozní ochraně, a také přítomnost rzi již v těchto nových vozidlech.

Jedním z důvodů je to, že během výroby a montáže se na panelech karoserie vyskytuje asi 2000 míst, která jsou bodově svařována, stejně jako mnohá zahnutá místa. Toto poškozuje ochranný systém, a umožňuje rzi, aby se vytvářela.

Tato rez bude eventuálně brzy viditelná, ale co je důležitější, u vozidel se samonosnou karoserií začne narušovat pevnost struktury a bezpečnost vozidla. Právě z tohoto důvodu doporučujeme, aby Váš program antikorozní ochrany začal okamžitě.

Na rozdíl od jiných výrobků na trhu, i povrchová rez, způsobená odřeninami nebo drobnými nárazy, může být odstraněna včas, je-li vozidlo pravidelně ochraňováno. RUST STOP zaručuje ochranu proti korozi "zevnitř ven". V textu záruky nenajdete žádná drobná písmenka, která se vztahují k omezenému počtu kilometrů a změně majitele vozidla, která by takto zrušila existující danou záruku.

Existuje pouze jeden test na ochranu proti korozi, tím je čas.

TO JE PRAVDA! Srovnávací testy na antikorozní přípravky mohou někdy mít sporné výsledky. Dnes neexistuje žádný test, který může simulovat pravé prostředí, ve kterém pracuje motorové vozidlo. Sníh, déšť, sůl, znečištěné prostředí, cyklus mrznutí a tání, horko, atd., to vše ovlivňuje efektivnost antikorozních prostředků. Na vašem vozidle existují štěrbiny a drobné praskliny, které jsou těžko přístupné, a právě v těchto místech dochází ke katastrofickému rezivění. Antikorozní ochrana musí na tato místa proniknout, její působení nesmí být zastaveno vlhkem, běžným znečištěním a výkyvy teploty. Metodologie běžných laboratorních testů nemůže ani z daleka přiblížit skutečné jízdní podmínky, a do té doby, než tomu tak opravdu bude, by neměla být nikdy používaná jako kritérium výběru.

NENECHTE se ovlivnit firmami, které používají zprávy z laboratorních testů jako základ na stanovení účinnosti ochranných prostředků. Zjistěte si, jaká je s výrobkem zkušenost v praxi.

Testování časem a důkazy:

RUST STOP byl vyzkoušen dlouhodobě od roku 1972 na více než 1 500 000 automobilových aplikací, a nikdy na výrobek nebyla záruční stížnost. RUST STOP podstoupil všechny praktické zkoušky a vyšel s vítěznými barvami. Kanadská Automobilová Asociace (Automobile Protection Association) nám také udělila nejvyšší ocenění. Po důkladné studii A.P.A., po diskusích se zákazníky a po vlastním rozsáhlém testování, byla Asociace přesvědčena, že RUST STOP splňuje svůj slib. A tak jsme získali schválení Asociace.

Antikorozní ochrana je něco navíc? Něco, co si nemohu dovolit?

CHYBA! Antikorozní ochrana přispívá k bezpečnosti vašeho vozidla, k jeho dobrému vzhledu a prodejní hodnotě. Je to malá investice s vysokou návratností. Ve skutečnosti se jedná o výhody, bez kterých byste se neměli obejít, zvláště při dnešních vysokých cenách vozidel.

Je záruka tak dobrá, jako firma, co ji zaručuje?

TO JE PRAVDA! Doživotní záruka RUST STOP je prostě nejlepší na trhu, proti korozi. Je doživotní zárukou na nová vozidla, která jsou do 3 let aplikací ochráněna a poté do 2 let opětovně ještě jednou a to bez omezení počtu kilometrů. Je také k obdobné dispozici pro ojetá vozidla a vozidla veteránská.

Toto jsou fakta o antikorozní ochraně, která je dobré znát. Naše centrum RUST STOP je připraveno ochránit vaše vozidlo, nové či ojeté. Učiňte malou investici do budoucnosti Vašeho vozidla již DNES!


Ceny antikorozní ochrany malých vozů:

  • Komplet RustStop spodku, motoru a dutin karosérie od 3.600,- Kč vč. DPH

Ceny antikorozní ochrany středních vozů:  

  • Komplet RustStop spodku, motoru a dutin karosérie od 4.200,- Kč vč. DPH

Ceny antikorozní ochrany SUV a offroadů:  

  • Komplet RustStop spodku, motoru a dutin karosérie od 5.300,- Kč vč. DPH

Ceny antikorozní ochrany dodávek:  

  • Komplet RustStop spodku, motoru a dutin karosérie od 6.500,- Kč vč. DPH

 Objednávejte na telefonním čísle 730158977, nebo vanecek@boura.cz

Created by Galance internet & Hosted by CzechHosting